Projekt nauki pływania „Będziemy delfinkami”

Od lutego do kwietnia 2018r. uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie będą uczestniczyć w realizacji projektu nauki pływania „Umiem pływać” w ramach realizacji zadania pn „Sport dla wszystkich” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Kurs nauki pływania będzie odbywał się na pływalni „Kasztelanka” w Międzyrzeczu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Podczas zajęć uczniowie zdobywali podstawowe umiejętności pływackie, poprawiali ogólną sprawność fizyczną, zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w wodzie jak i zagrożeniami oraz ze sposobami ich zapobiegania, aktywnie spędzali wolny czas. Sądzimy, że zdobyte umiejętności przyczynią się do rozwoju sportowych talentów. Życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznego i rozważnego korzystania z kąpielisk podczas wakacji.

RM