Zajęcia z logopedą

PROJEKT: „Wsparcie edukacji przedszkolnej w Gminie Sulęcin”

Rodzaj zajęć: Indywidualne zajęcia z logopedą

Prowadząca: Beata Imańska

Szkoła: Przedszkole w Wędrzynie

Nr grupy: S/PW/2

Indywidualne zajęcia z logopedą odbywają się od 5 września 2018r. w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek od 13.15 – 14.15. Na zajęcia uczęszcza troje dzieci w wieku 4 lat: Olga Dymianowska, Oliwier Nawrocki i Noemi Rakoczy. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny wg harmonogramu. Projekt przewiduje po 30 godzin zajęć (3 x 30h = 90h).

Dzieci na zajęciach w formie zabawy ćwiczą aparat mowy korygując wady wymowy, które zdiagnozowałam na podstawie Karty Badania Motoryki Artykulacyjnej oraz Karty Badania Motoryki Buzi przed rozpoczęciem zajęć. Cała trójka chętnie i systematycznie bierze udział we wszystkich działaniach.  W teczkach i w gabinecie gromadzimy wytwory naszej pracy. Każdy w uczestników ma założony zeszyt, w którym zapisuję ćwiczenia do pracy w domu.  Korzystamy z pomocy dydaktycznych otrzymanych w ramach projektu. Terapia logopedyczna to proces długotrwały, wymagający cierpliwości i systematycznej pracy. Każdy z uczestników projektu czyni stałe postępy. Bardzo dobrze przebiega również współpraca z rodzicami, którzy chętnie przychodzą na rozmowę – konsultację  i  ćwiczą z dziećmi w domu. Zajęcia są bardzo potrzebne, ponieważ odpowiednia terapia od najmłodszych lat pozwala na szybszy prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym.