Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Sobota, 2023-09-30

  Imieniny: Geraldy, Honoriusza


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1293694
  • Do końca roku: 92 dni
  • Do wakacji: 265 dni

Aktywne Ferie w Szkole Podstawowej w Wędrzynie

Tegoroczne ferie zimowe w Wędrzynie zaczęły się 12 lutego. Jak zwykle nasza szkoła przygotowała szereg propozycji spędzenia wolnego czasu dla młodszych i nieco starszych uczniów. Pierwszego dnia ferii wyjechaliśmy do Gorzowa Wlkp. do Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego "Słowianka", gdzie uczniowie pod czujnym okiem opiekunów doskonalili umiejętność jazdy na łyżwach. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, żeby mieć się czego chwycić w najgorszym momencie. Zawsze towarzyszył wszystkim uśmiech. Zabawa na lodowisku jest też jest zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego. Drugiego dnia ferii udaliśmy się na wycieczkę do Międzyrzecza na basen "Kasztelanka", gdzie uczniowie doskonalili umiejętności pływackie oraz zapoznali się z aktywnymi formami spędzania czasu wolnego. Trzeciego dnia ferii zawitaliśmy znów w Gorzowie Wlkp., gdzie mieliśmy okazję obejrzeć film animowany pt."Ted i mapa skarbów". Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. 

Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż rozwijają spostrzegawczość oraz umiejętności obserwacji, dając jednocześnie wiele przeżyć i wrażeń. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku dla ludzi i ich pracy, uczestnictwa w kulturze, kształtuje pożądane postawy.

Wszystkie wyjazdy zostały wspartę finansowo przez Burmistrza Sulęcina p. Dariusza Ejcharta oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie p. Edytę Jakóbczak.


RM