Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Czwartek, 2023-09-21

  Imieniny: Darii, Mateusza


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1282883
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 274 dni

POMYSŁOWE INSPIRACJE SZKOLNEGO SAMORZĄDU HALLOWEEN 2017

Halloween to coroczne święto, obchodzone każdego roku 31 października, a mające swoje korzenie w starych, europejskich tradycjach.

Gdy dni robią się coraz krótsze, a noce stają się chłodniejsze, ludzie strojami, słodkościami i kolorowymi gadżetami chcą wprowadzić do swojego życia nieco radości i humoru.

W naszej szkole, w Wędrzynie, po raz pierwszy, nowowybrana Rada SU zaprosiła kolegów do takiej zabawy. A stała się ona okazją do rozwijania wyobraźni u dzieci i integracji społeczności szkolnej, bowiem bardzo chętnie i spontanicznie przyłączyli się do niej wszyscy uczniowie i ich rodzice!

Konkurs na najciekawiej ozdobione drzwi do klasowych gabinetów przerósł oczekiwania samorządu i nauczycieli. Nie tylko wydrążone dynie, podświetlone od środka i z wyszczerbionymi zębami - główny symbol tego dnia, ale wiele innych wspaniałości pojawiło się na szkolnych korytarzach: począwszy od czarnych nietoperzy i pajęczych obrusów, duszków, lampionów, a skończywszy na czaszkach i kolorowych girlandach. Nawet szkielet z gabinetu przyrodniczego, nasza kochana Stefania, mogła odwiedzić w nowej roli szkolny holl!

I chociaż święto Halloween budzi kontrowersje, w naszej szkole służyło dobrej zabawie, rozbudzaniu kreatywności i wprawieniu wszystkich tego dnia po prostu w dobry nastrój! Pani dyrektor wspomogła samorząd, nagradzając słodkościami dzieci, były też pamiątkowe dyplomy, wrzosowe ozdoby do klas i jesienne dynie. A dekoracje na drzwiach i ścianach będą przez krótką chwilę zapraszać wszystkich do magicznego świata osobliwości.

Opiekun i Rada SU