,,Plastusiowy Pamiętnik"

Uczniowie naszej szkoły 02 października mieli możliwość obejrzenia spektaklu ,,Plastusiowy Pamiętnik” opartego na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. To jedna z najciekawszych książek z dzieciństwa poruszająca w sposób szczególny wyobraźnię - niezależnie od wieku. To właśnie dzięki wyobraźni mogliśmy przenieść się w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe. W nim mały ludzik z plasteliny może widzieć i słyszeć, piórnik jest domem, a szkolne przybory rozrabiają w najlepsze. Wraz z Plastusiem wtapialiśmy się w ciąg niesamowitych perypetii, przeplatanych rytmicznymi piosenkami i teatralnymi efektami. Spektakl wzbogacała piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów. Teatrzyk zawierał treści edukacyjne mówiące o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. To było fantastyczne poniedziałkowe przedpołudnie spędzone w SOK w Sulęcinie. Czekamy na następne propozycje Narodowego Teatru Edukacji. Oby były tak ciekawe jak „Plastusiowy Pamiętnik”.

Bogusława Grzegorek