Wybór do Rady Samorządu Uczniowskiego

Wrześniowe wybory do Rady SU to tradycja w Szkole Podstawowej w Wędrzynie.

Są one pierwszym krokiem dla młodych ludzi, uczących się promowania własnej osoby i kreatywności. Młodzi wyborcy to uczniowie klas III- VII – przyszły elektorat miasta i Sulęcina i całej gminy.

W tym roku szkolnym było mniej kandydatów. Dlatego w przeddzień głosowania zebraliśmy w szkolnej świetlicy szkolną brać, aby wszyscy mogli poznać pomysły i plany ewentualnych członków Rady SU.

Pojawiły się ulotki, plakaty. Wystąpienia były ciekawe i bardzo obiecujące…

**************************Kolejny dzień był już dniem wyborów!*************************

Każdy wyborca: uczeń i nauczyciel otrzymał kartę wyborczą i mógł zagłosować na maksymalnie 4 kandydatów, a następnie wrzucić swoją kartę do urny. Komisja Wyborcza, składająca się z przedstawicieli klas III- VI zliczyła wszystkie głosy. *************OTO WYNIKI:

I miejsce – 72 głosy - JULIA KOZICKA - KL. VI

II miejsce - 71 głosy –DOMINIK MATELSKI – KL. VA

III miejsce - 70 głosów - KACPER PIETRZAK- KL. VI

IV miejsce WPÓLNY WYNIK– 66 głosów - KORNELIA GROMULSKA KL. VII, Jan Pietrzak- kl. VB

Dziękuję całej szkolnej społeczności klas III - VII, Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom oraz PRZEDSTAWICIELOWI Rady Rodziców za czynny udział w organizowanych wyborach. Nowej Radzie SU życzymy powodzenia!

Opiekun SU Katarzyna Borowiecka