Wieści z klasy I B...

Przydatna matematyka

Pierwszoklasiści nie marnują żadnej chwili, żeby poznać świat z bliska. Nawet jeśli jest to matematyka, to też można „z bliska”. Co kupujemy na kilogramy?  Jakie odważniki należy postawić, aby było więcej lub mniej? I która szalka jest cięższa, a która lżejsza? Zabawy tematyczne, podczas których uczniowie mogą samodzielnie sprawdzić wagę poszczególnych przedmiotów i rozwiązać zadanie różnymi sposobami wzbogacają w nowe doświadczenia i lepsze postrzeganie świata wokół nich. Kolejny krok skierujemy w stronę sklepu - zobaczymy jak to robi sprzedawca.

Samodzielne gotowanie

Potrawa najlepiej smakuje wtedy, kiedy wykonana zostanie samodzielnie. Przygotowani do tego wyzwania uczniowie klasy 1b, samodzielnie przyrządzali sałatki z dodatkiem jajka, po poznaniu oczywiście literki „j”. Nie zapomnieli o ważnych detalach jak fartuszki, deski do krojenia, ściereczki i noże. Po przypomnieniu o zasadach bezpieczeństwa i kulturze przygotowania i spożywania wszyscy z entuzjazmem rzucili się w wir pracy. Na efekty nie było trzeba długo czekać - własnoręcznie przygotowany, zdrowy posiłek smakował bardzo. „Zrobię taką sałatkę dziadkowi w domu” - powiedział Krzysiu po zajęciach. Pewnie zrobił, bo następnego dnia przyszedł z rozciętym palcem - widać, że się starał.

Patriotycznie u pierwszaków

Wszyscy wiemy jak ważnym świętem dla wszystkich Polaków jest rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę - 11.XI. Uczniowie klasy 1b odegrali dramę, aby przybliżyć te trudne dla małych dzieci wydarzenia z historii Polski. Dziewczynki odgrywające rolę 3 okupantów rozdzieliły między siebie terytorium Polski. Chłopcy  – żołnierze, we Włoszech przygotowywali się do walki o wolność. Kiedy nadszedł odpowiedni czas stoczyli walkę o NIEPODLEGŁOŚĆ i przywrócili swojej Ojczyźnie jej terytorium dumnie machając biało - czerwoną flagą. W Szkole im. Żołnierza Polskiego nigdy nie zapominamy o Tych, dzięki którym mamy wolny, szczęśliwy  „ dom” zwany Polską.

B.Sz.