• Odwiedziny: 1502085

,,Nocne Czytanie" w naszej szkole

W piątek 28.10.2016r. już po raz trzeci odbyło się u nas „Nocne Czytanie”. Tym razem jednak niespodzianką było dla uczniów to, że zostało ono przeniesione na godziny poranne. Dlatego mogło w nim uczestniczyć więcej dzieci z klas 0 - IV. W spotkaniu uczestniczyła również Pani dyrektor Edyta Jakóbczak i nauczyciele. Podczas jego trwania przybliżyliśmy uczniom treści nieco zapomnianych baśni i bajek. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu mogli przynieść ze sobą kocyki i poduszki, tak, aby mogli wysłuchać czytanych bajek w jak najbardziej komfortowych i przytulnych warunkach. Dzieci wysłuchały czytanych przez Panią dyrektor i nauczycielki baśni Braci Grimm oraz Ch. H. Andersena. Słuchanie i czytanie bajek to główny element odbywającego się spotkania, jednak uczniowie mogli wziąć udział w konkursach odbywających się w trakcie trwania imprezy.

Nasi wychowankowie sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą znanych i lubianych bajek, rozpoznawali baśniowe postaci, dzielili się swoimi zainteresowaniami  ulubionymi książkami. W tym dniu każdy przez chwilę mógł znaleźć się w innym, baśniowym świecie.

„Nocne Czytanie”, to przecież nie tylko kreatywny sposób na zainteresowanie dzieci książką i literaturą. Jest to spotkanie atrakcyjne również ze względu na swój charakter i panującą atmosferę.

Serdecznie dziękuję Pani dyrektor Edycie Jakóbczak, nauczycielom i oczywiście uczniom za aktywny udział w tegorocznym spotkaniu.

J. C.