• Odwiedziny: 1501972

Jesienne spotkanie z poezją

Wraz z nadejściem jesieni przychodzi pora przygotowań do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „O Pluszową Kaczkę Dziwaczkę”. W tegorocznej edycji tego konkursu Szkołę Podstawową im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie będą reprezentować uczniowie klas III: Antek Babiak, Sara Błaszkiewicz z kl. III a i Tomek Parszewski z kl. III b. Właśnie oni w szkolnych eliminacjach najpiękniej zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze współczesnych poetów dziecięcych. Z pewnością obycie i doświadczenie ułatwiło im pokonanie rywali z młodszych klas. Mimo, że szkołę w konkursie reprezentować będzie tylko troje uczniów, gratulacje składamy wszystkim uczestnikom szkolnych eliminacji. Dzięki udziałowi w konkursie młodsi uczniowie mogli poznać tajniki sztuki recytowania wierszy i wymagań stawianych recytatorom. Trud i zaangażowanie młodych miłośników poezji zostały docenione przez jury konkursu, a szczególnie przez dyrektora szkoły, Panią Edytę Jakóbczak, która ufundowała wszystkim uczestnikom nagrody. Zatem powodzenia w dalszych zmaganiach o tytuł mistrza recytacji!

D. B.