Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Czwartek, 2023-09-21

  Imieniny: Darii, Mateusza


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1282786
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 274 dni

POSŁUCHAJ BABCI, ZAPYTAJ DZIADKA! - Dzień Seniora z czwartoklasistami

Jak co roku, na przełomie września i października, w naszej gminie obchodzimy Dni Seniora.

Jesienny wieczór w czytelni Biblioteki Sulęcińskiego Domu Kultury był czasem wspólnego, bardzo miłego spotkania. Seniorzy i czwartoklasiści ze szkoły w Wędrzynie wspólnie spędzili niezapomniane chwile.

Motywem przewodnim okazały się cudowne słowa piosenki Anny Jantar, którą wyśpiewały pięknie nasze dzieci, przy akompaniamencie gitarowym p. Edyty Myślińskiej.

„To, co mam

To radość najpiękniejszych lat.

To, co mam

To serce, które jeszcze

Na wszystko stać”…

Słowa te przeplatały występ artystyczny naszych uczniów i stały się kanwą do rozmów z Seniorami. Były też podziękowaniem za ciepło i zrozumienie, jakimi starsze pokolenie obdarowuje młodych.

Każdy wiek ma swój urok i swoje cele. Radości, kreatywności i pomysłów można się wzajemnie uczyć. Wspólny wieczór, opowieści z dawnych lat, wspomnienia starszych pań i pana miały wzmocnić międzypokoleniowe więzi i to na pewno się udało.

Nasi uczniowie wyrazili wdzięczność za to, że seniorzy są taką bezcenną skarbnicą wiedzy i doświadczenia. Dziękujemy Seniorom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku - filia Sulęcin, za interesujące wspomnienia z młodości i okazaną życzliwość, pracownikom Biblioteki SOK -u za udostępnienie czytelni, rodzicom, za pomoc, aby nasi uczniowie mogli tak ciekawie spędzić ten wyjątkowy wieczór.

 

K. Borowiecka, A. Gajewska