Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września był dniem, w którym  w wędrzyńskiej podstawówce uroczyście rozpoczął się rok szkolny. Po uroczystej mszy, koncelebrowanej  przez kapelana Artura Samsela, społeczność uczniowska, rodzice i zaproszeni goście zebrali się w amfiteatrze przed szkołą, aby zainaugurować nowy rok szkolny oraz uczcić chwilą ciszy 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dzieci, które wróciły po wakacyjnym wypoczynku w szkolne mury z uśmiechem witały swoich dawno niewidzianych kolegów i nauczycieli. Tylko dzieciom z oddziału przedszkolnego i pierwszakom, a także ich rodzicom towarzyszyła lekka nutka niepokoju: „Jak to będzie w szkole?” W bieżącym roku w ławkach szkolnych zasiądą pierwszoklasiści z klasy Ia, Ib i Ic oraz dwie grupy oddziału przedszkolnego. Właśnie podczas apelu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor Edytę Jakóbczak na uczniów wędrzyńskiej szkoły. Także  ślubowanie złożyli opiekunowie klas pierwszych, że  będą pomagać swoim pociechom w wypełnianiu obowiązku bycia uczniem w wędrzyńskiej placówce. W tej miłej ceremonii uczestniczyła również pani Iwona Walczak - zastępca Burmistrza w Urzędzie Miejskim w Sulęcinie.  Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie pod opieką wychowawców rozeszli się do klas na pierwsze spotkanie po wakacjach. Jak co roku zaszczyciła nas swoją obecnością znaczna grupa przyjaciół szkoły. Z góry dziękujemy. Czas wracać do pracy!

M.L.