Żołnierze z US Army

Jak przystało na imię, które nosi Szkoła Podstawowa w Wędrzynie, żołnierze z US Army, odwiedzający mury wędrzyńskiej szkoły dnia 3 września 2015r. zostali przywitani przez uczniów z wielkim entuzjazmem. Chłopcy i dziewczęta z klas IV-VI byli bardzo zaangażowani w zajęcia z gośćmi zza granicy: przymierzali kamizelki, słuchali relacji żołnierzy z ćwiczeń na polskich poligonach oraz opowieści o pracy w armii amerykańskiej. Podczas spotkania, uczniowie szkoły w Wędrzynie mieli możliwość sprawdzenia swoich kompetencji językowych. Cieszy nas fakt, że świetnie poradzili sobie z przełamywaniem bariery językowej, szybko nawiązali kontakt z żołnierzami i czerpali mnóstwo satysfakcji z faktu posługiwania się językiem angielskim. Miłym podsumowaniem spotkania był piątkowy mecz piłki nożnej, który żołnierze rozegrali z uczniami naszej szkoły.

Jesteśmy szkołą otwartą na każdą wizytę będącą ciekawą lekcją historii, wiedzy o świecie, tolerancji, przyjaźni!