Wybory do Rady SU

We wrześniu br., zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz kampania wyborcza, która te wybory poprzedziła. Chętni uczniowie klas IV - VI prezentowali swoje programy. Kandydaci najchętniej wybierali formę plakatową, ale dopuszczalne były również inne działania, które zależały od ich inwencji, np. smaczne babeczki, ulotki, agitacja poparta słodkościami. Wszyscy przestrzegali zasad ORDYNACJI WYBORCZEJ i szanowali zasady obowiązujące podczas wyborów. W przeddzień wyborów obowiązywała CISZA WYBORCZA.

Dnia 25 września 2014 r. odbyły się wybory do RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WĘDRZYNIE. Głosowały 74 osoby.

Obserwatorami podczas głosowania byli wybrani uczniowie klasy drugiej, którzy w przyszłym roku również staną się wyborcami!

Zaproszenie otrzymały także panie dyrektor: Edyta Jakóbczak i Anna Kapała oraz przewodnicząca nowo wybranej Rady Rodziców- p. Marzena Zakrzewska.

Najwięcej głosów spośród 8 kandydatów zdobyły: Amelia Kurz, Oliwia Zagrodnik, Paulina Zagrodnik, Roksana Strzelecka, Paulina Kaszuba i Natalia Skrzypińska.

MAMY SAMORZĄD, którego przedstawicielki to wyłącznie dziewczęta. Wierzymy, że jednak chłopcy będą wspierać pracę swoich koleżanek.

Cieszy fakt, że na czele SU stanęła uczennica klasy piątej. Mamy nadzieję, że pod jej rządami szkoła będzie świetnie działać, a może jeszcze lepiej. Nowo wybranej Radzie życzymy dużo siły i wytrwałości w realizacji swoich pomysłów!

Opiekunowie SU :

K .Borowiecka