Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Teatr z Kielc w Wędrzynie

Terminem „robale” określamy zwykle małe zwierzątka, które żyją wokół nas, ale których nie lubimy, brzydzimy się ich lub boimy. Robale mają raczej nikłe szanse na to, by stać się naszymi ulubieńcami, jednak 03.10.2014r. w piątkowe przedpołudnie, w wędrzyńskiej podstawówce Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach próbował zmienić ten stan rzeczy.

Spektakl „Robale” w zabawny i surrealistyczny sposób opowiedział o sile przyjaźni i banalności konfliktów, poruszając również tematykę ekologii. Uczniowie klas II i trzeciej zajrzeli w głąb ziemi, by lepiej poznać i polubić jej mieszkańców a także poznać rolę, jaka spełniają w środowisku, w którym żyją. Uczniowie poznali podziemne życie turkucia, dżdżownic oraz kreta albinosa. Spektakl pomógł dzieciom oswoić się z tymi małymi zwierzątkami, a tym samym pozbyć się strachu przed nimi. Czekamy na kolejna odsłonę.

B.Sz.