Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Sobota, 2023-09-30

  Imieniny: Geraldy, Honoriusza


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1293506
  • Do końca roku: 92 dni
  • Do wakacji: 265 dni

Lekcja o Janie Brzechwie

To Jan Brzechwa wymyślił dla dzieci Kaczkę Dziwaczkę i Pchłę Szachrajkę, Pana Kleksa i całą jego akademię, stragan z kłótliwymi warzywami i wielu licznych bohaterów, których kochamy wszyscy sprzez całe życie.

Taki był początek lekcji o życiu i twórczości poety .Lekcji, która nie odbywała się w klasie, lecz wśród książek, w Bibliotece Klubu w Wędrzynie.

Nietypowe zajęcia, poza murami szkoły okazały się dla czwartoklasistów nie lada atrakcją.

Były wprowadzeniem do cyklu lekcji, poświęconych omawianiu ich pierwszej w tym roku szkolnym lektury: „Akademii Pana Kleksa”.

Oprócz wspólnego czytania wierszy, uczniowie mogli sami popisać się recytacjami ulubionych utworów z dzieciństwa, a także poznać szczegóły z bibliografii pisarza. Bibliotekarz Klubu, pani Barbara Wróżek przygotowała dla uczniów prezentację multimedialną, dotyczącą postaci pisarza i jego zasług dla literatury polskiej oraz piękną wystawkę książek Brzechwy, wzbogaconą rycinami i fotografią.

Pozaszkolne zajęcia to zawsze ciekawa alternatywa dla uczniów i możliwość rozwijania czytelniczych zainteresowań uczniów. Dlatego podziękowali pięknie, zostawiając na pamiątkę,

w zaprzyjaźnionej bibliotece ,własne laurki z Panem Kleksem i jesienne kwiaty.

 

K. Borowiecka