Wycieczka klasy III do lasu

Dnia 5 września klasa trzecia wybrała się  do lasu.  Głównym celem wycieczki była obserwacja lasu u schyłku lata oraz aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu. Wyposażeni przez rodziców w prowiant wyruszyliśmy spod szkoły o godz. 8.00.  Najpierw udaliśmy się na przejście dla pieszych, aby przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie postanowiliśmy napełnić nasze kosze grzybami. To mogło być możliwe tylko w lesie. Okazało się, że wielu trzeciaków to wspaniali „ grzybiarze”. Na łonie natury zaczęliśmy pałaszować pyszne śniadanko i słodkości. Po chwili wypoczynku, z uśmiechem na twarzy, ruszyliśmy w dalszą drogę.  Las przywitał nas po królewsku, rozkładając  przed nami dywan z kolorowych liści. Zatrzymywaliśmy się kilka razy, by podziwiać rozciągające się przed nami widoki. Wszystko, co mijaliśmy, budziło nasz zachwyt. Droga, którą szliśmy kończyła się uroczą polanką. To czas na zasłużony odpoczynek i posiłek ( apetyt nam dopisywał). Wypoczęci, posileni i pełni wrażeń zaczęliśmy sesję zdjęciową. Wszyscy znaleźli coś dla siebie. Jedni obserwowali pracę pająka, aż zostali złapani w jego sieci, inni zachwycali się znalezionym grzybem, kwitnącymi wrzosami lub czyścili grzyby na obiad. Z dala od hałasu, z radością słuchaliśmy  śpiewu ptaków i pukania dzięcioła. Zbyt długi odpoczynek nie był potrzebny. Niestrudzeni wdrapywali się na drzewo. Koniec odpoczynku! Czas do domu! Byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi! Wycieczka okazała się bardzo ciekawa i pouczająca. Pogoda nam dopisała. Był piękny, słoneczny dzień. Mogliśmy podziwiać uroki nadchodzącej złotej jesieni. Poznaliśmy ciekawe i malownicze zakątki naszego lasu.  Bardzo dziękujemy rodzicom,  którzy nam w tym pomogli i czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

Bogusława Grzegorek