Spotkanie z muzyką ludową ph. ,,Nasza koza beczy"

W nowym roku szkolnym 2013/14 ponownie nawiązaliśmy współpracę z Lubuskim Biurem Koncertowym. W tym roku zaplanowanych jest osiem cyklicznych spotkań. Pierwsze z cyklu spotkanie „W krainie Pani Muzyki” odbyło się 4 października 2013 r. w murach naszej szkoły. Tym razem zaprezentowała się kapela koźlarska „Kotkowiacy” ze Zbąszynka. Kapela składała się z czterech instrumentów, a mianowicie był to kozioł, skrzypce, klarnet i kontrabas. Szczególnie interesujący jest  pierwszy z instrumentów , który może być biały, czyli weselny oraz ślubny, czyli czarny. O wielu szczegółach dotyczących budowy instrumentów, strojów członków kapeli, dowiedzieliśmy się od prowadzącego, a zarazem kierownika tej kapeli p. Jerzego Skrzypczaka.

Była to pierwsza ogromna dawka muzyki i możliwość spotkania z kulturą ludową i folklorem naszej Ojczyzny, a szczególnie tak bliskiego regionu kozła województwa lubuskiego.

S.D