Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Czwartek, 2023-09-21

  Imieniny: Darii, Mateusza


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1282850
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 274 dni

Senioralia 2013

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym.

1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora, 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jeden wspólny cel: kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować rozmaite działania, mające na celu zapewnienie im godnego, ciekawego życia.

Najmłodsi, uczniowie klas II-III, z piosenką i życzliwym słowem sercem pisanym, odwiedzili seniorów w DPS w Tursku, sprawiając tą swoją wizytą wiele radości przebywającym tam pensjonariuszom.

Cennym pomysłem było zaproszenie w mury naszej szkoły osób starszych, mieszkańców Wędrzyna, zaprzyjaźnionych z naszymi uczniami. To właśnie piątoklasiści i ich młodsi koledzy z klasy czwartej, zaprosili starsze, często samotne panie i panów do wspólnej zabawy i świętowania.

Dyrektor szkoły, p. Edyta Jakóbczak ciepło i serdecznie przywitała gości, którym towarzyszyli uczniowie. To oni śpiewali, recytowali i tańczyli dla zaproszonych pań i panów. Przy herbatce i ciasteczkach, słuchając spokojnych melodii, dwa pokolenia rywalizowały ze sobą w szachy, chińczyka, warcaby, dobierano trudne słówka w scrabble, grano w bierki.

Nie zabrakło też serdecznych życzeń, podziękowań, a na koniec gromkiego „Sto lat”. Były laurki, które specjalnie na te okazję wykonały dzieci i wspólna fotografia pamiątkowa.

Szczery uśmiech, ciepłe słowa i CZAS WSPÓLNIE spędzony- nie ma nic cenniejszego dla każdego z nas. Dziękujemy!!!

 

K. Borowiecka

A. Chirkowska