Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Wtorek, 2023-09-26

  Imieniny: Cypriana, Justyny


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1288961
  • Do końca roku: 96 dni
  • Do wakacji: 269 dni

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2013.

PRZED…

We wrześniu, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz kampania wyborcza, która te wybory poprzedziła. Uczniowie klas IV - VI prezentowali swoje programy. Kandydaci najchętniej wybierali formę plakatową, ale dopuszczalne były również inne działania, które zależały od ich inwencji, np. smaczne babeczki, ulotki, prezentacje w szkolnym radiowęźle. Wszyscy przestrzegali ORDYNACJI WYBORCZEJ, a w przeddzień wyborów obowiązywała CISZA WYBORCZA.

 

PO…

Dnia 24 września 2013 r. odbyły się wybory do RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WĘDRZYNIE. W skład komisji wyborczej weszli przedstawiciele klas IV- VI.

Obserwatorami głosowania były dyrektor szkoły, p. Edyta Jakóbczak, p. Anna Kapała i zastępca przewodniczącego Rady Rodziców, p. Joanna Gacek. Tę ważną dla uczniów lekcję demokracji i samorządności rozpoczęło odczytanie listu Minister Edukacji Narodowej, adresowanego do dyrektorów placówek, uczniów i nauczycieli:

”…Praca w samorządzie wyzwala inicjatywę i dyscyplinę , daje poczucie współuczestnictwa w życiu szkoły”.

Najwięcej głosów spośród 11 kandydatów zdobyły: A. Kubiszyn, A. Kurz, W. Gacek, O. Zagrodnik, P. Kaszuba i K. Strzelecka. Szczegółowe wyniki wyborów już po kilku godzinach pojawiły się w e-dzienniku i na gazetkach szkolnych.

 

MAMY SAMORZĄD…

Na koniec września br. zaplanowano pierwsze zebranie Rady SU. Przewodniczącą została ALEKSANDRA KUBISZYN Z KLASY VIA. To już druga kadencja Oli, gratulujemy!

Nowo wybranej Radzie życzymy dużo siły i wytrwałości w realizacji swoich pomysłów! Ciekawe jest to, że w tym roku w skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszły tylko dziewczęta, a jego trzon stanowią czwartoklasistki. Życzmy im sukcesów i trzymamy kciuki! Wierzymy, że skutecznie będą aktywizować całą szkolną społeczność.

 

Opiekunowie SU:

K .Borowiecka

A. Chirkowska