Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Piątek, 2023-09-29

  Imieniny: Michaliny, Michała


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1290879
  • Do końca roku: 93 dni
  • Do wakacji: 266 dni

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to kolejny wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego, gdyż już tradycją  stało się, by nadejście wiosny, której każdy oczekuje z niecierpliwością, obchodzić w niecodzienny, uroczysty sposób.

        Tegoroczne powitanie Wiosny przebiegało pod hasłem "Kolorowo i kleksowo".  Wszyscy mieli niepowtarzalną okazję, aby na ten jeden dzień powrócić do Krainy Fantazji i stać się bohaterem  z "Akademii Pana Kleksa". Uczniowie rzetelnie przygotowali się i strojem zamanifestowali fascynację ulubioną postacią. Pani Beata Szymańczuk ze swoją dziatwą z klasy trzeciej przebrała się za uczniów Pana Kleksa. Nie zabrakło  samego mistrza, kruka Mateusza czy szalonego naukowca. Zawitały u nas również postacie z innych bajek np. Kaczka Dziwaczka, Pinokio, Pippi oraz różne zwierzęta. Nie obyło się bez tańców i wesołych okrzyków na cześć Wiosny.

        W konkursie na najciekawszy kostium i prezentację hasła o wiośnie jury wybrało klasę pierwszą i piątą, nagradzając drobnymi upominkami. Pozostałym przebierańcom za aktywny udział w imprezie i na pocieszenie, pani Dyrektor wręczyła słodkości.

        Ukoronowaniem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny była krótka inscenizacja ph.” Przyjście Wiosny”, przygotowana przez dzieci ze świetlicy. Mimo, iż za oknem tego dnia sypał śnieg, nikt nie miał wątpliwości, że do naszej szkoły Wiosna przyszła pieszo, rozsiewając wokół kwiatki i dobry nastrój.

 

 

 

                                                                 Ewa Orzech