Konkurs BRD

Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakończone!

Choć z racji wieku nie mogą przystąpić jeszcze do egzaminu na prawo jazdy, to po tych zawodach mają wiedzę nie mniejszą niż kandydaci na kierowców. W dniach 28 lutego oraz 4-5 marca 2013r., w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do OTBwRD.  Celem turnieju jak zawsze jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Turniej składał się z trzech części: teoretycznej, praktycznej i konkurencji dotyczącej udzielania pomocy przedmedycznej. W pierwszej kolejności uczestnicy rozwiązywali test wiedzy i mieli okazję wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. W drugiej części sprawdzali swoje umiejętności w miasteczku rowerowym oraz pokonując rowerem specjalnie przygotowany tor przeszkód. Następnie rywalizowali w zakresie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Eliminacje  wszystkim uczestnikom turnieju dostarczyły wielu emocji, a na poszczególnych etapach widać było ducha walki i zdrowej rywalizacji. Najlepsi będą reprezentowali naszą szkołę w następnym etapie turnieju na szczeblu powiatowym. Są to uczniowie klasy V: Konrad Nowak, Rafał Paszkowski i z klasy VI Ewelina Kaszuba. Cała społeczność szkolna bardzo mocno trzyma za nich kciuki! Powodzenia!

B.I.