• Odwiedziny: 1492060

Karnawał IV - VI

Karnawałowe szaleństwo

07 lutego 2013r. w sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie klas IV-VI bawili się na balu karnawałowym, który zorganizowali piątoklasiści z wychowawcą.

Bal poprzedzony był uczczeniem, przypadającego w tym dniu TŁUSTEGO CZWARTKU.  Dzięki wsparciu Rady Rodziców uczniowie klasy V przygotowali „Pączkowy” poczęstunek dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Po południu zabawa karnawałowa rozpoczęła się w weneckim stylu, tańcem w maskach. Każdy uczestnik, który własnoręcznie przygotował maskę karnawałową, wziął udział w konkursie na najładniejszą maskę. Najwięcej głosów zdobyła praca przygotowana przez uczennicę klasy IV, Weronikę Czejdo. Kolejne miejsca zajęły: Sara Jóźwiak kl.VI i Aleksandra Kubiszyn kl.V. Zabawa taneczna przeplatała się z konkursami. Najwięcej emocji wzbudził modowy show, w którym 3 osobowe reprezentacje klas, niczym sławni projektanci, zaprojektowali, wykonali i zaprezentowali widowni, stroje karnawałowe wykonane z surowców ekologicznych.  Najkreatywniejszą drużyną okrzyknięto reprezentację uczniów klasy IV, w składzie Milena Jóźwiak, Roksana Dąbrowska i Adam Gogolin.

Po zmaganiach konkursowych i tanecznym szaleństwie uczestnicy balu regenerowali swoje siły „Pizzowym poczęstunkiem”, który przygotowała sobie każda z klas w ramach obchodów Światowego Dnia Pizzy. Przyjmuje się, że pizza narodziła się w 1889 roku, kiedy to w Neapolu kucharz Raffaele Esposito przygotował ją dla królowej Włoch Małgorzaty Sabaudzkiej.

J. Jeremicz