Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Czwartek, 2023-09-21

  Imieniny: Darii, Mateusza


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1282789
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 274 dni

Karnawał IV - VI

Karnawałowe szaleństwo

 

07 lutego 2013r. w sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie klas IV-VI bawili się na balu karnawałowym, który zorganizowali piątoklasiści z wychowawcą.

Bal poprzedzony był uczczeniem, przypadającego w tym dniu TŁUSTEGO CZWARTKU.  Dzięki wsparciu Rady Rodziców uczniowie klasy V przygotowali „Pączkowy” poczęstunek dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Po południu zabawa karnawałowa rozpoczęła się w weneckim stylu, tańcem w maskach. Każdy uczestnik, który własnoręcznie przygotował maskę karnawałową, wziął udział w konkursie na najładniejszą maskę. Najwięcej głosów zdobyła praca przygotowana przez uczennicę klasy IV, Weronikę Czejdo. Kolejne miejsca zajęły: Sara Jóźwiak kl.VI i Aleksandra Kubiszyn kl.V. Zabawa taneczna przeplatała się z konkursami. Najwięcej emocji wzbudził modowy show, w którym 3 osobowe reprezentacje klas, niczym sławni projektanci, zaprojektowali, wykonali i zaprezentowali widowni, stroje karnawałowe wykonane z surowców ekologicznych.  Najkreatywniejszą drużyną okrzyknięto reprezentację uczniów klasy IV, w składzie Milena Jóźwiak, Roksana Dąbrowska i Adam Gogolin.

Po zmaganiach konkursowych i tanecznym szaleństwie uczestnicy balu regenerowali swoje siły „Pizzowym poczęstunkiem”, który przygotowała sobie każda z klas w ramach obchodów Światowego Dnia Pizzy. Przyjmuje się, że pizza narodziła się w 1889 roku, kiedy to w Neapolu kucharz Raffaele Esposito przygotował ją dla królowej Włoch Małgorzaty Sabaudzkiej.

J. Jeremicz