Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Niedziela, 2023-09-24

  Imieniny: Dory, Gerarda


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1287718
  • Do końca roku: 98 dni
  • Do wakacji: 271 dni

Odezwa Ekologiczna

Kochani Mieszkańcy Wędrzyna!

 

My, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, zamiast rozpocząć dziś harce i zabawy, postanowiliśmy zwrócić się do Was, zarówno do tych dorosłych, jak i do najmłodszych. Tylko wspólnymi siłami możemy dotrzeć do serc wszystkich i gorąco zaapelować o RATUNEK DLA PRZYRODY, O ZWRÓCENIE UWAGI NA KONIECZNOŚĆ RATOWANIA I OCHRONY NASZEGO ŚRODOWISKA, O MIŁOŚĆ DLA NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY!!!

Serce przyrody bije coraz słabiej, a jej zielone płuca bledną i usychają. Drzewa i ptaki w wędrzyńskich lasach skarżą się. Rozejrzyjcie się dookoła siebie. Co spostrzegacie? Wszędzie bałagan i nieporządek. Każdy z nas wyrzuca 350kg śmieci. Ale nie wszystkie one trafiają na wysypiska. Wystarczy przejść się nad jezioro lub do lasu. Trudno kochani uwierzyć, ale to jest prawdą, że plastikowe opakowania, niedopałki, butelki, papiery-zaśmiecają nasze piękne tereny.

Ratując swoją Małą Ojczyznę-uratujecie siebie. Wierzymy, że Światowa Akcja Sprzątania Świata nie pozostanie burzą w szklance wody. Wierzymy w to, że wszyscy mieszkańcy zjednoczą się i nie pozwolą bezmyślnie pustoszyć środowiska.

Jesteśmy stworzeni do piękna, miłości i radości. Postarajmy się więc być dobrymi ludźmi, chrońmy drzewa i krzewy, nie dręczmy zwierzyny i uratujmy zielone piękno Wędrzyna. Przyroda na pewno nam za to się odwdzięczy!!!

Uczniowie SP Wędrzyn