Gdy się życie wciąż usmiecha ...

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, dzieci z naszej szkoły, wspólnie z mieszkańcami, których wiek przekroczył magiczne 50+, obchodzili przesympatyczne święto, DZIEŃ SENIORA, by pokazać, jak ważni i potrzebni są nam wszyscy najstarsi członkowie społeczeństwa.

Obecnie bardzo zmienił się wizerunek babci i dziadka, coraz prężniej działają Uniwersytety Trzeciego Wieku, a aktywny, wysportowany i otwarty na nowości senior, uczy się obsługi komputera i telefonu komórkowego, chętnie podróżuje, rozwija swoje pasje, znajdując na tym polu nić porozumienia z młodym pokoleniem.

„Bo seniorem każdy będzie, jak dożyje,

Złote lata mają kolor i swój smak...”-

gromko wyśpiewywali na scenie Klubu Brygady piątoklasiści, zaproszonym na spotkanie pokoleń, paniom i panom. Starość to niekoniecznie czas rozżalenia i smutku, lepiej stosować jest w życiu po prostu ŚMIECHOTERAPIĘ! Bo „Wszak w starej stoi literaturze, że kto się śmieje, ten żyje dłużej...”

Aby przyjemnie i miło upływał czas, dzieci z wielkim zaangażowaniem tańczyły, śpiewały, recytowały, bo przecież kochają bardzo swoich dziadków i babcie!

„Niechaj Wam sprzyja szczęście, niech Wam zdrowie służy...” Z tym optymistycznym przesłaniem, uczniowie złożyli gościom płynące z serca, szczere życzenia. Ich symbolem były wręczone na koniec spotkania, róże i własnoręcznie wykonane przez dzieci duże,czerwone serca!

Katarzyna Borowiecka