Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2023-09-25

  Imieniny: Aureli, Kamila


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1288564
  • Do końca roku: 97 dni
  • Do wakacji: 270 dni

Gdy się życie wciąż usmiecha ...

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, dzieci z naszej szkoły, wspólnie z mieszkańcami, których wiek przekroczył magiczne 50+, obchodzili przesympatyczne święto, DZIEŃ SENIORA, by pokazać, jak ważni i potrzebni są nam wszyscy najstarsi członkowie społeczeństwa.

Obecnie bardzo zmienił się wizerunek babci i dziadka, coraz prężniej działają Uniwersytety Trzeciego Wieku, a aktywny, wysportowany i otwarty na nowości senior, uczy się obsługi komputera i telefonu komórkowego, chętnie podróżuje, rozwija swoje pasje, znajdując na tym polu nić porozumienia z młodym pokoleniem.

„Bo seniorem każdy będzie, jak dożyje,

Złote lata mają kolor i swój smak...”-

gromko wyśpiewywali na scenie Klubu Brygady piątoklasiści, zaproszonym na spotkanie pokoleń, paniom i panom. Starość to niekoniecznie czas rozżalenia i smutku, lepiej stosować jest w życiu po prostu ŚMIECHOTERAPIĘ! Bo „Wszak w starej stoi literaturze, że kto się śmieje, ten żyje dłużej...”

Aby przyjemnie i miło upływał czas, dzieci z wielkim zaangażowaniem tańczyły, śpiewały, recytowały, bo przecież kochają bardzo swoich dziadków i babcie!

„Niechaj Wam sprzyja szczęście, niech Wam zdrowie służy...” Z tym optymistycznym przesłaniem, uczniowie złożyli gościom płynące z serca, szczere życzenia. Ich symbolem były wręczone na koniec spotkania, róże i własnoręcznie wykonane przez dzieci duże,czerwone serca!

Katarzyna Borowiecka