XVII Międzynarodowy Zjazd Cyklistów

17.09.2011r. o godzinie 8:00 rozpoczęliśmy nasze kolejne zmagania z rowerem. Jak każdego roku o tej porze grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie  ochoczo zasiliła szeregi cyklistów z wielu krajów.

Po uroczystym rozpoczęciu imprezy przez burmistrza Sulęcina pana Michała Deptucha na rynku w Sulęcinie, dzielnie udaliśmy się na trasę. Nie było łatwo, między nami jechał po raz pierwszy uczeń klasy I Mateusz Borowczyk, dla którego był to naprawdę długi odcinek. Dzielnie jednak dotrwał do mety pomimo swoich 6 lat.

Na Uroczysku Lubniewsku obejrzeliśmy pokaz strażacki, wzięliśmy udział w wielu ciekawych konkursach, odważniejsi poszybowali nawet w chmury w koszu strażackiego podnośnika. Pogoda była wyśmienita więc i zabawa udała się niezwykle. Zrobiliśmy sobie także pamiątkowe zdjęcie z gospodarzem imprezy burmistrzem Michałem Deptuchem. Nasze zmagania udało się uwiecznić na taśmie telewizji regionalnej TVP 3, która była jednym z patronatów medialnych XVII Międzynarodowego Zjazdu Cyklistów.

Nasi uczniowie okazali się nie tylko dzielnymi cyklistami, ale i szczęściarzami. Główna nagroda- rower górski -odjechał wraz z uczniem wędrzyńskiej podstawówki Dominikem  Kałużnym, uczniem klasy I.

Zdobyliśmy więc i puchar i rower. Brawo cykliści! Powodzenia za rok!

Beata Szymańczuk