Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Piątek, 2023-09-29

  Imieniny: Michaliny, Michała


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1290865
  • Do końca roku: 93 dni
  • Do wakacji: 266 dni

Dzień Dziecka

KTO NIGDY NIE BYŁ DZIECKIEM,

NIE MOŻE STAĆ SIĘ DOROSŁYM

(Ch. Chaplin)

Tą złotą myślą powitano wszystkie dzieci z naszej szkoły 1 czerwca!

W kolorowej, przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadzili się tego ranka ci najważniejsi – duzi i mali uczniowie z naszej szkoły, nauczyciele i rodzice.

Samorząd Uczniowski, dyrektor szkoły - p. Edyta Jakóbczak, wspólnie złożyli płynące prosto z serca życzenia: zdrowia, słońca i uśmiechu, aby zaprosić do wspólnej zabawy całą szkolną brać. Ogromny, zielony smok nie straszył i nie ział ogniem, ale przybijał piątki i rozśmieszał, a czarodziej i czarodziejka z baśniowej krainy kręcili balonikowe stworki. Uśmiechu, pisków i wrzawy było sporo, bo każdy chciał uścisnąć wielką łapę smoka, a potem szybko pobiec z własnym balonikowym zwierzakiem do przygotowanych przez nauczycieli i rodziców stanowisk. Rozmaite konkurencje: przeciąganie liny, skoki na „ małpie” i skakance, wyścigi rowerowe, a także kręgle i gra w dwa ognie, podobały się szczególnie lubiącym sport i zmagania siłowe. Artystyczne dusze mogły natomiast oddać się swoim pasjom: malować graffiti na parkanie, albo swoją buzię czy koszulkę, nawet z zamkniętymi oczyma! Furorę tego dnia zrobił jednak salon fryzjersko - kosmetyczny dla dziewcząt i chłopców. Tu nasze dwie zaprzyjaźnione mamy nieźle nauwijały się przy tworzeniu fantazyjnych fryzur i wymyślnych makijaży. Również koralikowe bransoletki, tak modne w tym sezonie, miały wiele amatorek.

Imprezę zakończył krótki taneczny występ pierwszoklasistek i oczywiście - losowanie nagród. Wszyscy otrzymali drobne upominki i słodycze - zasponsorowane przez Firmę  gazowniczą EWE, Bank Skok, sklep Intermarche w Sulęcinie, Radę Rodziców, dyrekcję szkoły i Burmistrza Sulęcina oraz indywidualnych darczyńców. Szkoda tylko, że Zielona Budka nie dojechała do szkoły na czas z lodami, więc na tę słodką ochłodę dzieci wybiorą się już z rodzicami.

K.Borowiecka