Wycieczka do Straży Pożarnej

Woda z sikawki lała się strumieniami!

20 maja 2011r. uczniowie klasy „0” i klasy Ia ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie zwiedzili Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Dzieci miały okazję obejrzeć nowoczesny sprzęt niezbędny do gaszenia pożarów, ekwipunek i wszystkie pojazdy, którymi posługują się strażacy. Najodważniejsi z nich mogli wsiąść do wozu strażackiego, potrzymać sikawkę i przymierzyć kask lub butlę tlenową. Strażacy zapoznali uczestników wycieczki ze swoją odpowiedzialną pracą. Zaprezentowali również specyficzny sprzęt, jakiego używają podczas ratowania ofiar wypadków drogowych. Uświadomili także dzieciom, jakie mogą być skutki nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. Na pożegnanie uczniowie wręczyli gospodarzom własnoręcznie wykonany „wóz strażacki”. Wycieczka ta sprawiła wiele radości i pokazała jak trudna i ważna jest praca strażaka.

Ewa Cieluch