XXVII Bieg „Śladami Wiosny” w Przemysławiu

15.05.2011r.

W niedzielę 15. 05. 2011r. odbyły się XXVII Biegi „Śladami Wiosny” w Przemysławiu.
Na starcie zawodów stanęło ponad 200 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sulęcińskiego. Impreza corocznie adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej, by popularyzować bieganie w placówkach oświatowych, jako aktywny sposób spędzania czasu wolnego. W sumie odbyło się 14 biegów w różnych kategoriach wiekowych. Startowali amatorzy biegania, ale takie było założenie zawodów. Pogoda sprzyjała zawodnikom, którzy w pełnym słońcu bili swoje życiowe rekordy i kosztowali smaku zwycięstwa. Naszą szkołę reprezentowała 26-osobowa grupa, z której wiele osób stanęło na podium:

• w kategorii klas I-II dziewcząt -  I miejsce -  Julia Król

II miejsce – Aleksandra Gemza

IV miejsce  - Paulina Kaszuba

• w kategorii klas I-II chłopców – IV miejsce – Mateusz Sztoban
  • w kategorii klas III-IV dziewcząt – I miejsce – Ewelina Kaszuba
  • w kategorii klas III-IV chłopców – III miejsce – Rafał Paszkowski
  • w kategorii klas V-VI dziewcząt – III miejsce – Emilia Kisiel
  • w kategorii klas V-VI chłopców – I miejsce – Daniel Raźnik

IV miejsce – Piotr Nitka

V miejsce – Przemysław Piechota

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali wicestarosta powiatu sulęcińskiego D. Ejchart i poseł na Sejm B. Sławiak.

Pozostałe osoby uplasowały się również na wysokich lokatach, co przyczyniło się do uzyskania przez Szkołę Podstawową im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie I miejsca w generalnej punktacji szkół podstawowych.
Po ukończonym biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i mógł skorzystać ze stołówki, gdzie serwowano ciepły bigos, kiełbaski i coś słodkiego. Uśmiech na twarzach świadczył o pełnym zadowoleniu i satysfakcji z posiłku
i z otrzymanych nagród.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, aby takich zawodów było więcej.

K. Kosior