Mikołajkowa wycieczka klasy 4 i 6

Dzień 6 grudnia zawsze najwięcej emocji wzbudza u dzieci. Tak też było w tym roku. Uczniowie klasy 4 i 6  Szkoły Podstawowej im.  Żołnierza Polskiego w Wędrzynie w prezencie mikołajkowym otrzymały wyjątkowy wyjazd do wyjątkowego muzeum. Ośrodek Muzealno - Edukacyjny Parku Narodowego „Ujście Warty”, bo o nim właśnie jest mowa, to niezwykłe miejsce, w którym uczniowie mogą dotykać eksponatów i to wielokrotnie. Wykonany w nowoczesnej konwencji obiekt uczy jak kształtowały się rozlewiska Warty na przestrzeni lat, jakie żyją na tym terenie zwierzęta i ptaki. Można przeżyć symulowany lot balonem oraz popłynąć łodzią po urokliwych zakolach rzeki. Przygotowane w trzech językach prezentacje multimedialne, krzyżówki, rebusy, ciekawe eksperymenty związane z termodynamiką, magiczne pojemniki z zaskakującą  zawartością, to tylko niewielka część tego, co oferuje nam to muzeum. W drogę powrotną każdy wyruszył z pamiątką, która nie tylko cieszy, ale i uczy. Nasz kraj to naprawdę piękna ziemia, odkrywajmy więc Polskę krok po kroku. Zachęcamy innych do odwiedzin tego muzeum, na pewno nie będziecie żałować.

B.Sz.