Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Niedziela, 2023-09-24

  Imieniny: Dory, Gerarda


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1287793
  • Do końca roku: 98 dni
  • Do wakacji: 271 dni

Spotkanie partnerskie - 26 maja 2023r.

Było super! - 26 maja 2023r.

                 Współpraca polsko - niemiecka – REAKTYWACJA…

          Po przerwie, spowodowanej pandemią, nastąpiło odnowienie współpracy polsko -niemieckiej pomiędzy szkołami partnerskimi w Wędrzynie i Tauche. Dnia 26 maja 2023r. 20 - osobowa grupa uczniów z klas IV - VIII wędrzyńskiej podstawówki udała się do Grunschule Tauche. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta u sąsiadów zza Odry. Uczniowie zwiedzili szkołę i z zapartym tchem podziwiali pracownię informatyczną, wyposażoną w nowoczesny sprzęt komputerowy. Następnie zapoznali się z grupą uczniów ze szkoły partnerskiej i wspólnie udali się do parku rozrywki IRRLANDIA w Storkow.

           Po przybyciu na miejsce uczestnicy spotkania wspólnie korzystali ze znajdujących się tam atrakcji. Wybór był duży: strome lub kręte zjeżdżalnie, wymagające tory przeszkód, rollandia, huśtawki, tajne tunele i labirynty.  Każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie. Czas szybko minął w przyjacielskiej i wesołej atmosferze. Żal było wyjeżdżać…

          Jednak wspólne ustalenia, dotyczące kolejnych zaplanowanych spotkań, ułatwiły gorycz wyjazdu. Serdecznie dziękujemy kolegom i koleżankom z Grundchule Tauche wraz z dyrektorem Christoferem Sandvoβ za wspaniale spędzony dzień.

 J.J.

 Spotkanie partnerskie szkół: Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie i Ludwig-Leichhardt-Grundschule Tauche.