Budujemy mieszkania dla owadów - projekt klasy 4 i 6

Chrońmy owady!

Owady pożyteczne to prawdziwi sprzymierzeńcy ogrodników. Zapylają wiele różnych roślin, ale również chronią ogrody przed szkodnikami. Dawniej owady znajdowały schronienie w słomianych dachach, stogach siana, czy zakamarkach ceglanych ścian. W naszych betonowych domach i wypielęgnowanych ogrodach nie ma, niestety, dla nich miejsca. Hotel dla owadów można zrobić np. z desek odzyskanych z palet oraz materiałów przyniesionych ze spaceru: szyszek, suchych liści. Uczniowie klasy 4 i 6 ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie na zajęciach  techniki zaprojektowali i wykonali wspaniałe budowle dla „najmniejszych przyjaciół Ziemi”. Ponieważ każdy gatunek owadów preferuje inny materiał gniazdowy i o każdej porze roku ma inne potrzeby, uczniowie zadbali o różnorodność materiałów w domkach dla owadów tak, aby zachęcić różne gatunki do skorzystania z naszych „mieszkanek”. Domek dla owadów to doskonały sposób, aby zwabić pożyteczne owady do naszego ogrodu i pomóc im przetrwać chłody. Nasze, już wkrótce znajdą miejsce na szkolnym podwórku, dzięki uprzejmości pana konserwatora.

Uczniowie kl. 4 i 6

B. Sz.