Wycieczka do Owczogrodu

Nadeszła wiosna, a wraz z nią nadszedł czas na pierwsze wycieczki na świeżym powietrzu. Choć pogoda w ostatnich dniach nie dopisywała to nie zniechęciło to dzieci z gr. 5 latków , aby 18 kwietnia wybrać się na wycieczkę autokarem do Owczogrodu mieszczącego się we wsi Rudnica. Czekało tam na nie wiele atrakcji. Właściciele przeuroczego miejsca zwanego Owczogrodem, bardzo ciepło powitali dzieci. Grupa zdobyła wiedzę na temat hodowli owiecii psów pasterskich. Dzieci miały okazje zobaczyć żywe zwierzęta, pogłaskać je, a nawet nakarmić. Poznały zachowania i zwyczaje owiec oraz sposoby ich nawoływania. Brały udział w zajęciach edukacyjnych, oraz artystycznych przygotowanych przez właścicieli. W przerwie między zajęciami dzieci mogły pohasać w labiryncie z belek siana, oraz skorzystać z placu zabaw. Pod koniec spotkania przyszedł czas na posiłek przy ognisku- pieczone kiełbaski oraz pamiątkowe zdjęcie. Wszystkim dzieciom tego dnia dopisywały humory, świetnie się bawiły i szczęśliwie wróciły do przedszkola.

M. Świerc