• Odwiedziny: 1491963

O ważnych sprawach na wesoło

Spektakl profilaktyczny

Dnia 7 listopada gościliśmy w naszej szkole teatr profilaktyczny Grupa T z Torunia. Aktorzy zaprezentowali nam dwa spektakle: „Bajki na jednej nodze” dla uczniów klas 1 – 3 i oddziałów przedszkolnych (grupy 5 i 6 latków) oraz „Wielka ucieczka” dla uczniów klas 4 – 8. Pierwsze przedstawienie dotyczyło zagrożeń oraz zdrowego trybu życia. Pokazywało zgubne skutki zabawy z ogniem, przestrzegało, aby nie ufać nieznajomym, myć o i warzywa przed jedzeniem, oraz dbać o swoją higienę. Poważne treści, przedstawione w humorystyczny sposób, sprawiły, że dzieci uczyły się przez zabawę. Drugi spektakl dotyczył tematyki uzależnień od dopalaczy, napojów energetycznych, zdrowego stylu życia oraz nauki asertywności. Jego celem, było uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki oraz niezdrowe napoje. Ukazywał również, w jaki sposób odmawiać i wzmacnia w sobie postawę asertywną, a także, gdzie szukać  wsparcia w przypadku przeżywania trudności. Rewelacyjna gra aktorów udowodniła, że można się świetnie bawić i aktywnie spędzać czas bez środków psychoaktywnych.

Przedstawienia bardzo się wszystkim podobały. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mogli uczestniczyć w tak ciekawych projektach profilaktycznych!

A. Ł.