Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Czwartek, 2023-09-21

  Imieniny: Darii, Mateusza


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1282780
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 274 dni

XXVI Międzynarodowy Zjazd Cyklistów - Sulęcin 2022

Dnia 17 września 2022r., po raz kolejny, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie wzięli udział Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów, który odbył się w Sulęcinie po raz 26-ty.  Grupa cyklistów wędrzyńskiej podstawówki, wyjątkowo licznie, zebrała się pod szkołą żeby rozpocząć rowerową przygodę. Uroczystości oficjalnego otwarcia Zjazdu Cyklistów dokonał Burmistrz Sulęcina, p. Dariusz Ejchart wraz z zaproszonymi gośćmi. 

Pogoda w tym roku trochę nie dopisała, ale ponad 50 - osobowa grupa uczniów z wędrzyńskiej podstawówki wraz z nauczycielami i rodzicami wyruszyła wyznaczoną trasą. Najmłodsi cykliści, dzielnie dotrzymywali kroku starszym kolegom, którzy jechali już kolejny raz.

Zgodnie z planem cała grupa dotarła na metę zjazdu, która znajdowała się na Uroczysku Lubniewsko, gdzie odbył się piknik turystyczno - rekreacyjny. Chętni uczniowie wzięli udział w zorganizowanych zabawach i konkursach.  Spędzanie wolnego czasu na powietrzu, w ruchu to najlepsza forma wypoczynku oraz rekreacji.

Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wędrzyna urokliwą trasą przez okoliczne lasy .

Zachęcamy do udziału w następnym roku!

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w opiece i zabezpieczaniu trasy przejazdu.

 

K. K.