Świat pełen kształtów-zajęcia w gr.4 latków

Po raz kolejny Jagódki wyruszyły w „Podróż na matematyczną wyspę”. Wyprawa polegała na poznawaniu figur geometrycznych, takich jak kwadrat, prostokąt, trójkąt oraz koło. Zadaniem dzieci było posegregowanie wyciętych figur, wskazywanie ich na obrazkach oraz układanie ilustracji na stolikach z użyciem wszystkich nowo poznanych kształtów i wklejenie projektów wykonanych przez każde dziecko, a także właściwe nazywanie figur.W trakcie tych zajęć dzieci mogły wykazać się własnymi pomysłami, kreatywnością oraz rozwijać wyobraźnię. Zajęcia te były kontynuacją rozpoczętego cyklu naszych spotkań z kształtami i figurami. Podczas kolejnych spotkań, będziemy wspólnie kontynuować poznawanie niezwykłego świata kształtów.

Agnieszka Faber