Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie

Aleksandra Gromek - laureatką z fizyki!

Wieści z SP Wędrzyn ...

,,Nigdy nie trać świętej ciekawości.

Kto nie potrafi pytać, nie potrafi żyć ''

Albert Einstein

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie co roku próbują swoich sił w wielu konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium  Oświaty w Gorzowie  Wielkopolskim. Zawsze z sukcesami.

W tym roku szkolnym 2020/2021, nawet pandemia nie przeszkodziła w zdobyciu laurów  uczennicy klasy VIII B - Aleksandrze Gromek. Uczennica pomyślnie przeszła wszystkie  etapy konkursu przedmiotowego z fizyki, by w etapie wojewódzkim osiągnąć sukces i zostać  laureatką. Dzięki sumiennej pracy, udało się opanować trudny zakres wiedzy i umiejętności wymagany na poszczególnych etapach konkursu. Nad przygotowaniami Oli, czuwał p. Krzysztof Kopij - nauczyciel fizyki.

Aleksandra nie tylko interesuje się fizyką, ma również humanistyczny umysł. Uczestniczyła także w etapie rejonowym z języka polskiego. Uwielbia czytać książki, jest twórcza, dobrze zorganizowana, otwarta na wszechstronną wiedzę i ludzi.

Olu, gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji!

Panu Krzysztofowi Kopijowi za umiejętne przekazanie pasji do fizyki i rodzicom laureatki, składamy wielkie podziękowania!

B.K.