Wieści z klasy trzeciej ...

Nie dokonuje odkrycia, kto nie bada niemożliwości.

Albert Einstein

Podczas zajęć on-line zapoznaliśmy się z lekturą klasy 3 ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, której autorem jest Hugh Lofting. Ciekawe i niesamowite przygody doktora, który rozumiał język zwierząt, leczył je i bronił przed złym traktowaniem bardzo nam się spodobały. Zrozumieliśmy, że praca weterynarza jest bardzo ważna, a zwierzęta to żywe istoty, które czują i potrzebują naszej opieki.

v

Dzień 22 kwietnia, to Dzień Ziemi obchodzony na całym świecie. Na zajęciach nauczania zdalnego oglądaliśmy wspaniałą prezentację multimedialną o tematyce przyrodniczej z filmami animowanymi, piosenkami oraz możliwością wykonania rysunku. Rozmawialiśmy o zagrożeniach współczesnego świata i o działaniach ekologicznych ratujących naszą planetę przed zagładą. Postanowiliśmy wykonać ,,Ekologiczny wynalazek” i narysować, jak wyglądałby ,,Świat bez samochodu”.

v

Wynalazki i odkrycia wprowadziły nas w tematykę o sławnych ludziach. Poznaliśmy genezę powstania Nagrody Nobla. Znamy imiona i nazwiska ośmiu polskich noblistów. Każdy z nas przygotował prezentację o trzech wyróżnionych nagrodą Polakach. Prezentacje wzbogacą zasoby naszej ,,Klasowej kroniki rodzinnej”.

Uczennice i uczniowie klasy 3