Wielkanocne życzenia od klasy 3

Wesołych Świąt!

Na stole święcone, tuż obok baranek. W koszyczku pełno barwnych pisanek. I jakże znamienne w polskim krajobrazie, budzące się do życia wiosenne bazie. Zielony barwinek, fiołki i żonkile, malują kolorem uroczyste chwile. W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie, gdy wielkanocne na stole śniadanie.

Życzenia wielkanocne to jeden ze zwyczajów związanych z obchodami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Składamy je w niedzielny poranek przy okazji dzielenia się jajkiem, które symbolizuje odradzające się życie. Po przybyciu z mszy rezurekcyjnej, domownicy wspólnie modlą się i zasiadają do pięknie udekorowanego stołu. Następnie dzielą się pokarmami poświęconymi w Wielką Sobotę. Właśnie temu obrzędowi towarzyszy składanie życzeń, bez którego nie wyobrażamy sobie rodzinnej, odświętnej atmosfery.

Obyczaj składania życzeń wielkanocnych pomimo pandemii, wychodzi poza mury naszych domów. Serdeczności przesyłamy w tym czasie bliskim nam przyjaciołom, znajomym, współpracownikom. Jest to przejaw pamięci, troski i czułości względem osób, do których kierujemy nasze słowa. Życzenia wielkanocne dla dzieci są szczególną kategorią. Uczniowie najmłodszych klas dużą uwagę przykładają do nauki zwyczajów świątecznych. Uwielbiają dekorować pisanki, tworzyć wycinanki i kartki świąteczne, a także inne ozdoby wielkanocne.

B.I.

Uczniowie klasy trzeciej  postanowili przesłać życzenia świątecznym zdjęciem … :)

Amelka piszczy wśród pisanek, ma na głowie kwiecia wianek. Podmuch wiosny na jej skroni i kurczaczka ma na dłoni. Obok baranek w trawie figluje i Wielkanoc nam zwiastuje. Zajączek baziami strzela z procy i życzy wszystkim: radosnej Wielkanocy!