Zajęcia sensoryczno-plastyczne w grupie 5-latków

Prowadząca zajęcia p. Natalia Kowalczyk

Dnia 19.02.2021 r dzieci z grupy 5 latków z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Wędrzynie, wzięły udział w zajęciach plastyczno-sensorycznych. Polegały one na malowaniu farbami na folii stretch przy słuchaniu muzyki relaksacyjnej. Ta nietypowa forma działań plastycznych oraz sensorycznych, pozwoliła na ćwiczenie motoryki małej, koordynacji  wzrokowo-ruchowej.  Dzięki niej dzieci stymulowały zmysł dotyku, wzroku, dodatkowo ćwiczyły zmysł słuchu, własną kreatywność a także twórczość. Muzyka relaksacyjna przy której malowały, pozwoliła się dzieciom odprężyć, zrelaksować i wyciszyć. Taka forma zajęć sprawiła ogromną radość  podopiecznym,  bardzo się podobała i na pewno zostanie powtórzona jeszcze nie raz.

N.K