Walentynki w przedszkolu

Walentynki - dzień dobrych uczuć. Okazywania sobie przyjaźni i życzliwości.

W piątek 12 lutego 2021r., w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie obchodziliśmy Walentynki. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, wzięły udział w zajęciach na temat miłości, przyjaźni i wzajemnego szacunku. Poznały  legendę o św. Walentym i tradycje związane z Walentynkami. Radosnej atmosferze, towarzyszyły walentynkowe akcenty, czerwone serduszka i czerwone ubranka dzieci. Przedszkolaki uczestniczyły w  zabawach dydaktycznych, ruchowych oraz plastycznych. Uczyły się śpiewać piosenki o miłości i przyjaźni do drugiego człowieka. Nie zabrakło także walentynkowych konkursów w parach i słodkich upominków. Na zakończenie każda grupa,  przygotowała ukochanym rodzicom własnoręcznie wykonane  niespodzianki. Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie. Czy warto celebrować Walentynki w przedszkolu? Oczywiście, że tak ponieważ święto to niesie ze sobą  duże pokłady życzliwości i pozytywnej energii. Walentynki  to najlepszy moment, aby przekazać naszym bliskim ile dla nas znaczą i jak bardzo ich kochamy. Przy okazji mamy doskonałą okazje - a to chyba najważniejsza rzecz, by przypomnieć dzieciom jak dzielić się dobrem, co oznacza być dobrym przyjacielem, i w jaki sposób wzajemnie się wspierać w tych trudnych dla nas czasach.

N. Kowalczyk