Ferie zimowe 2021 - półkolonia w SP Wędrzyn

ZIMA TAKŻE UROK MA, POZNAĆ NAM TO W FERIE DA”.

Tegoroczne ferie ze względu na panującą  pandemię są wyjątkowe dla wszystkich. Jednak możemy je zaliczyć do bardzo udanych głównie ze względu na zimową aurę. W dniach 4 - 8 stycznia 2021 r.  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wędrzynie uczestniczyli w półkolonii ph: ZIMA TAKŻE UROK MA, POZNAĆ NAM TO W FERIE DA”. Pierwszy dzień zaczęliśmy od omówienia regulaminu i wytycznych GIS, MZ i MEN, następnie został przedstawiony plan półkolonii i zasady bezpieczeństwa obowiązujące  podczas zajęć. Po poczęstunku i krótkiej przerwie śniadaniowej przyszedł czas na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia poprzez kodowanie i programowanie - Programuj z myszką! Następnym punktem  programu były zajęcia sportowe prowadzone przez p. Krzysztofa Kosiora, po których zmęczeni odpoczywaliśmy przygotowując prace plastyczne pt. ,,Zima i Sporty zimowe. Drugiego dnia gościliśmy dzielnicowego mł. asp. Bartosza Mroka, który przypomniał zasady bezpieczeństwa obowiązujące  podczas ferii zimowych. Odbyły się również zajęcia z pierwszej pomocy. Omówiliśmy ogólne zasady, przypomnieliśmy numery alarmowe, oglądaliśmy filmy instruktażowe i ćwiczyliśmy. Po poczęstunku konstruowaliśmy budowle z klocków i udaliśmy się na zajęcia na terenie szkoły, gdzie lepiliśmy bałwany i rzucaliśmy śnieżkami do celu. Kolejny dzień to zajęcia techniczne i wykonywanie prac z różnych mas plastycznych. Następnie rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy i zagadki, po czym wspólnie oglądaliśmy bajkę i graliśmy w gry planszowe, i podłogowe. Ostatni dzień spędziliśmy na spacerze, korzystając z uroków zimy.  Po powrocie do szkoły dyrektor Anna Kapała podziękowała uczniom za uczestnictwo i wręczyła wszystkim upominki ufundowane przez Burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta, któremu bardzo dziękujmy za wsparcie.

E.D.