Wieści z klasy trzeciej ...

Uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie starają się bardzo aktywnie uczestniczyć w opanowaniu kluczowych umiejętności, pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią COVID – 19 oraz trwającego nauczania zdalnego.

v

Rozmowy na temat zdrowia i zasad zdrowego odżywiania, zaowocowały zrobieniem smakowitych surówek i mizerii dla swojej rodziny. Dzieci działały w domach pod okiem rodziców. Samodzielne przygotowanie potraw dostarczyło wiele radości i niejeden uczeń stwierdził, że częściej musi zaglądać do kuchni w celach kulinarnych. Smakowite i zdrowe potrawy możemy zobaczyć na zdjęciach poniżej :)

v

Od połowy października prowadziliśmy hodowlę fasoli. Każdy uczeń był zobowiązany założyć hodowlę oraz prowadzić obserwacje. Dzieci z dużym zainteresowaniem podglądały, jak rozwija się roślina, a swoje spostrzeżenia dokumentowały najczęściej za pomocą notatek i zdjęć. Z dumą prezentujemy nasze fasolki oraz pięknie opracowane obserwacje :)

v

Od 9 XI 2020r. szkoły w Polsce ponownie zostały objęte nauczaniem zdalnym. Jednak to ograniczenie nie zahamowało aktywności trzecioklasistów. Przez dziesięć dni uczniowie, z nieocenioną pomocą rodziców tworzyli drzewa genealogiczne swojej rodziny oraz zbierali ciekawostki, ważne wydarzenia dotyczące historii rodzinnych, opracowując je w formie wypracowań. Powstały piękne i niepowtarzalne prace. Zebraliśmy dużo ciekawych, a czasami zaskakujących opowieści. Niecodzienny kontakt z ciocią, wujkiem, babcią, dziadkiem, prababcią i pradziadkiem przypomniał wszystkim, jak ważna w życiu jest Rodzina.

v

Po powrocie do szkoły, w czasie zajęć stacjonarnych, stworzymy ,,Klasową kronikę rodzinną”, którą każdy będzie mógł obejrzeć.  Ochrona danych osobowych uniemożliwiła nam umieszczenie zdjęć drzew genealogicznych. Zapraszamy za to, do odczytania ciekawych historii zebranych przez dzieci:)

Wychowawczyni klasy

Beata Imańska