Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Piątek, 2023-09-29

  Imieniny: Michaliny, Michała


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1290968
  • Do końca roku: 93 dni
  • Do wakacji: 266 dni

,,SzkołaPamięta" 2020

„Szkoła pamięta” – idea akcji

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

MEN

,,Szkoła Pamięta” - oddziały przedszkolne

Dzieci z oddziałów zerowych i przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie aktywnie uczestniczyły w tegorocznej edycji akcji MEN ,,Szkoła Pamięta”. W tym roku przygotowaliśmy prace plastyczne nawiązujące do tradycji świąt zadusznych. Wykorzystując różnorodne techniki i materiały powstały piękne znicze i lampiony, które są symbolem pamięci bohaterów i naszych najbliższych.

A. Babirowska

 

#SzkołaPamięta - klasy I-III

Uczniowie klas I - III uczcili pamięć żołnierzy poległych podczas misji w Afganistanie, zapalając znicze przy pomniku znajdującym się na terenie Wędrzyna, przy Kościele pw. Św. Sebastiana oraz wykonali okolicznościową gazetkę.