Ścieżka sensoryczna w grupie 3 latków

W dniu 08.10.2020r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im.  Żołnierza Polskiego w Wędrzynie w grupie 3-latków, odbyły się niecodzienne zajęcia. Polegały one na przejściu przez dzieci, specjalną  „ścieżką  sensoryczną”, przygotowaną z darów jesieni.Celem tych zajęć, było kształtowanie integracji sensorycznej, której brak może objawiać się różnego rodzaju dysfunkcjami, np. wzmożoną wrażliwością na bodźce, problemami z koncentracją i koordynacją ruchową, wysoką emocjonalnością, czy wreszcie opóźnionym rozwojem mowy. Mając na uwadze te wszystkie, tak ważne obszary, ścieżka sensoryczna stała się  doskonałym pomysłem na dobrą zabawę. Po uśmiechu na twarzach dzieci i pełnej zaangażowania postawie maluchów, łatwo było zauważyć, że zajęcia bardzo im się podobały i z pewnością będą chciały uczestniczyć, podczas realizacji kolejnych tego typu przedsięwzięć.

Agnieszka Faber