Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


  • Kontakt

    Sekretariat czynny

    poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

    szkoła tel. (95) 755 91 20   

    przedszkole tel  (95) 717 65 49

    E - mail: spwedrzyn@go2.pl


  • Kalendarium

    Czwartek, 2023-09-21

    Imieniny: Darii, Mateusza


  • Statystyki

    • Odwiedziny: 1282847
    • Do końca roku: 101 dni
    • Do wakacji: 274 dni

Spotkanie robocze szkół partnerskich

WSPÓŁPRACA SZKÓŁ W REGIONIE - wizyta robocza w Grundschule w Tauche


Partnerstwo szkolne jest dobrym sposobem przygotowania młodych ludzi do życia w społeczności Nowej Europy. Szkoła Podstawowa w Wędrzynie kontynuując współpracę partnerską ze szkołą w Tauche, dba by wędrzyńscy uczniowie mogli odkrywać wspólne wartości, a podczas dobrej zabawy z kolegami zza Odry rozpoznawali podobieństwa i różnice kulturowe, uczyli się tolerancji, otwartości i doskonalili znajomość języków obcych.

Zespół projektowy, z wice - dyrektorem szkoły podczas roboczego spotkania dn. 03. 02. 2009r. w Grundschule Tauche omówił cele i przebieg planowanych na rok 2009 wizyt.

Początek czerwca to przyjazd dzieci do Tauche, podczas którego Niemcy zapraszają kolegów do rozgrywek sportowych i twórczych działań artystycznych. Sportowo i plastycznie dzieci polskie i niemieckie będą zapewne doskonale bawić się w grupach, a rywalizacja stanie się okazją by usprawnić ich komunikację.

Po wakacjach, na przełomie września i października chcemy, by nasi niemieccy partnerzy mogli zwiedzać odrestaurowany niedawno obiekt - dom Joannitów w Sulęcinie, który staje się ważnym centrum współpracy partnerskiej w regionie. Odkrywaniem wspólnych korzeni mieszkańców Ziemi Lubuskiej będzie zarówno wizyta w tym obiekcie, jak i zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Gorzowie.

Mamy nadzieję, że planowane projekty zakończą się sukcesem, co wywoła jeszcze większą motywację do następnych działań.

Rafał Mueller